Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Erko Wood geniş içeriği ile mobilya ve doğal ahşap ürünleri ile sizlere hizmet vermeye devam ediyor.
Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Hedefimize ulaşmak adına, sizlere kaliteli ve konforlu doğal ahşap ürünler hazırlamaya özen gösterip ve özel tasarımlar yapmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımıza covid-19 yeni tip virüsü ile mücadele ederken tüm hızımızla çalışmalarımza devam ediyoruz.

 

Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bloğumuza bu paragrafta yeni evlenecek olan çiftlerimize, evini yenileyecek olan kişilere yardımcı olmaya çalışacağız. Evlilik hazırlığında ve/veya evinize mobilya alma telaşı içerisindeyseniz gözden kaçırmamanız gerek bazı noktalar var. Bunun için mobilya alırken nelere dikkat edilmesi gerekenler için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Mobilya alırken, mobilya seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalarda eviniz için ne kadar uygun olduğudur. Genişlik, büyüklük, yükseklik ve/veya renk uyumu evinizin ferah ve aydınlık olması acısından oldukça önemlidir. Ahşap mobilya alırken yapılan hatalar genelde buraların göz ardı edilmesinden kaynaklanır.Ürünleri seçerken kullanma alanına göre iç dekorasyonuda oldukça önemlidir.Bu konuda firmamız ERKO WOOD mobilya olarak sizlere yardımcı olacak ve en ideal olan ürünleri sizlere tavsiye edecektir.

İkinci faktör ise mobilyanın dayanıklılığıdır. Mobilyalarda genellikle ahşap malzeme seçilmektedir. Ceviz, meşe, zeytin, gürgen, çam, ladin ve kara ağaç diğer ağaç malzemelerine göre daha dayanıklı ve sağlam yapıya sahiptir. Bu nedenle mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler listesin de dayanıklı ve sağlam olan malzemeyi seçmek önemlidir.

gr

Kaliteli Ürün Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Evinizi yeni kurmaya başladınız ve önceliğiniz doğal Ahşap Ürünlerden yana kullandınız. Bu hususta dikkat etmeniz gerekenleri birkaç madde altında toplayalım istedik.

-Doğal Ahşap mobilya alırken dolap kapaklarını dikkatlice kontrol etmeli ve güzel kapandığından emin olmalısınız.
-Doğal ahşap mobilyalar da çekme raylarını daha dayanıklı olduğunu düşündüğümüz için yine doğal ahşaptan yapılmış raylar tercih etmenizi tavsiye ederiz. Doğal ahşaplarda, genleşme olduğu için metal rayların atma olasılığı çok yüksek.
-Uzun Ölçülü (özel tasarım) ürünlerde orta desteğe yer verilmiş olmasına dikkat ediniz.
-Ahşap masanızın ayakları birbiri ile uyumlu olmasına ve yere tam basmasına dikkat ediniz.


Doğal Ahşap Mobilya alırken herkesin çok sorduğu sorulara da yer vermek isteriz.

-Mesela doğal ağaç çatlar mı?
Tabi çatlar ağaç yaşayan bir varlıktır sıcak ve soğuğu gördükçe genleşme yapacaktır. Bu yüzden endişelenmeyin güzel bir bakım yaparak yine eski ve doğal bir ürüne sahip olabilirsiniz. Bu konu ile ilgili Ahşap Mobilya Nasıl Temizlenir yazımızı okuya bilirsiniz.

_Bir diğer soru ise; Ürünlerimizi istediğimiz renkte yaptırabilirmiyiz?
Kendi firmamız adına söylemek isterim ki kullandığımız Çam ve Ladin ağaçlarımızı istediğiniz her renkte ve ölçülerde yapabiliriz, yapılabilir. Fakat bizim siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz doğal kalması ve/ veya su bazlı ahşap renklerdiriciler, cilalar kullanılmasıdır. Bu konu hakkında Ahşap Nasıl Boyanır blog yazımıza göz atabilirsiniz.

-Ahşap Mobilya Nasıl Korunur?
Doğal Ahşap mobilyanızı korumak ve daha uzun yıllar ondan faydalanmak istiyorsanız direkt güneş ışığından sakınmalısınız. Bu konu hakkında Ahşap Nasıl Boyanır blog yazımıza göz atabilirsiniz.