İÇ MİMARLIK DİZAYN, BÜYÜK İNDİRİMLER MEVCUTTUR.
İSTEDİĞİNİZ MODELLER VE TASARIMLARI YAPIYORUZ.
İSTENİLEN ÖLÇÜ VE RENKLERDE ÜRÜN TASARIMI YAPIYORUZ.
WhatsApp Destek

Ahşap Ofis Dekorasyonunun Püf Noktaları

Pek çok ofis çalışanın yaşamının büyük kısmını elbette ofiste geçiriyor. İş yerinde geçirilen zamanın kaliteli, keyifli ve sağlıklı geçirilmesi hatta aynı zamanda verimli bir iş süreci için ofislerin doğru dekore edilmesi oldukça önemli. Tüm bunları bir zincirin halkaları gibi düşünebilirsiniz. Doğru mobilyalar ve doğru bir yerleşimle çalışanlar bulundukları ortamda kendilerini rahat ve mutlu hissediyorlar, bu hem ruhsal ve zihinsel sağlık açısından olumlu etkide bulunuyor hem de iş verimini yükseltiyor. İşte ofis dekorasyonunun püf noktaları!

Ofis mobilyası deyip de geçmeyin! Pek çok açıdan seçilmiş iyi mobilyalar ve bunların doğru yerleşimiyle ofis ortamını keyifli vakit geçirilebilir bir alan olarak tasarlamak oldukça önemli. İş yaşantınızın, hayatınızın büyük bir kısmını kapladığını düşünürseniz bunun önemini de fark edebilirsiniz. Doğru mobilyalar, iyi bir tasarım, keyifli aksesuarlar, renkler derken göze ve gönle hitap eden bir ofis, mutlu çalışanlar demek; mutlu çalışanlar ise şirketler için sürdürülebilir başarının ilk adımı! Peki, ofisleri dekore ederken nelere dikkat etmeli, ofis mobilyalarını nasıl seçmelisiniz? İşte cevaplar!

Kurumsal Kimliği Yansıtmalı!

Bize ofisinizi gösterin, size işinize olan bakışınızı söyleyelim. Hayır, abartmıyoruz, ofis dekorasyonu kurumsal kimliğin önemli bir parçası, bu nedenle ofisinizi dekore ederken uzun vadeli düşünmeli ve işinizi yansıtacak bir dekorasyon tarzını tercih etmelisiniz. Bunun için işin uzmanlarından destek alabilir ve hatta özel tasarım ve ahşap ofis mobilyalarına yönelebilirsiniz.
Mobilya Seçimi Önemli
Doğru mobilyaların seçimi önemli demiştik! Peki, ama neye ve kime göre doğru? Elbette burada şirket türünüz ve iş yapış biçiminiz devreye giriyor. Eğer çok fazla toplantı yapıyorsanız, toplantı odalarını efektif hale getirecek mobilyalar seçmelisiniz. Eğer açık ofiste herkesle bir arada çalışıyorsanız daha az yer kaplayacak ama fonksiyonel olan mobilyalara yönelmelisiniz; eğer ayrı bir makam odası düzenleyecekseniz hem sizin zevkiniz hem de kurumsal kimliğiniz devreye girmeli.

Aydınlatma Yormamalı

Ofis tasarımlarında önemli konulardan biri de aydınlatmalar... Ofis aydınlatması çalışanları yormamalı. Üstelik her iki bakımdan da... Çok aydınlık ortamlar genellikle uzun çalışma saatlerinden sonra göz yorduğu için çalışanlarda baş ağrısına ve göz kurumasına neden olabiliyor. Loş bir ortam da yine aynı sorunları beraberinde getiriyor. Özellikle gün ışığından mümkün olduğunca faydalanmak önemli... Bununla birlikte göz yormayan ve her yere eşit dağılan bir ışık sistemi kurgulamak gerekiyor.

Renk Uyumuna Dikkat!

Renk kombinasyonu ofis dekorasyonundaki önemli ayrıntılardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Renkler de şirketinizin kimliğini yansıtmada etkili olabiliyor. Bunun yanı sıra aydınlık renkler çalışanlarınızda ve müşterilerinizde keyifli bir ortamda oldukları hissini uyandırıyor. Kırık beyaz ve daha pastel tonlardaki renkleri tercih etmelisiniz. Ahşap ofis mobilyalarına da en çok kırık beyazın yakıştığının altını çizelim. Bunun yanı sıra artık ofis mobilyalarıyla uyumlu duvar kağıtlarının da oldukça trend olduğunu unutmayın.

Ofiste Ahşap Ofis Mobilyası Şıklığı

Ahşap malzeme ve ürünler her yeri şıklaştırıyor. Elbette ofislerde de ahşap mobilyalarla hem estetik bir duruş hem de rahat ve sıcak bir ortam kurgulamak mümkün oluyor. Ofis dizayn ederken mutalaka ahşap ofis mobilyalarının gizli gücünden faydalanmak gerekiyor.