İÇ MİMARLIK DİZAYN, BÜYÜK İNDİRİMLER MEVCUTTUR.
İSTEDİĞİNİZ MODELLER VE TASARIMLARI YAPIYORUZ.
İSTENİLEN ÖLÇÜ VE RENKLERDE ÜRÜN TASARIMI YAPIYORUZ.
WhatsApp Destek
YT313

YT313

52,110 TL

YT013 YATAK MODELİ
--196%

YT013 YATAK MODELİ

15,000 TL 44,355 TL

Uyku Konforu İçin Doğru Ahşap Yatak Odası

Yatak odalarının hayatımızdaki yeri ve önemi çok başka... Sağlıklı yaşamın ana mekanları olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hayır, abartmıyoruz! Çünkü yatak odaları kaliteli uykunun açık adresidir. Kaliteli uyku ise sağlıklı yaşamak için çok önemlidir! İşte bu nedenle, uyku konforu adına yatak odası tasarımı doğru yapılmalı ve yatak odasında doğru mobilyalar kullanılmalı.

Yatak odanızı hangi mobilyalarla ve nasıl tasarladığınızın tüm hayatınızı da etkilediğini daha önce hiç düşünmüş müydünüz? Artık düşünebilirsiniz! Çünkü uyku konforu sağlıklı yaşamın ana anahtarı! Eğer iyi uyursanız güne zinde ve açık bir zihinle başlarsınız. Eğer iyi uyursanız gece boyunca metabolizmanız sağlıklı bir şekilde çalışır. Eğer iyi uyursanız dinlenmiş olursunuz ve bağışıklığınız güçlenir. Bu da başka hastalıklara kapılarınızı kapatır! İyi uyumak içinse yatak odanızı doğru tasarlamanız ve doğru mobilyalar seçmeni gerekiyor. Peki, nasıl?

Önce yatak!

Uyku konforunu sağlamanın ilk adımı doğru yatak seçimi. Her şeyden önemlisi sizin nasıl bir yatakta daha rahat uyduğunuz önemli... Ancak teknolojinin sunduklarını ve tıbbın hatırlatmalarını da unutmayı ve hem ergonomik hem de solunumunuz açısından en sağlıklı olan yatak modelleri arasından bir seçim yapın.

Karyola seçimi önemli!

Doğru bir yatağı seçmek kadar o yatağı koyacağınız doğru bir karyolayı da seçmeniz önemli. Her şeyden önce karyolanız sağlam olmalı. Siz uyku sırasında döndükçe karyola sallanmamalı, gıcırdamamalı, tüm bunlar uykunuzu bölebilir. Bunun yanı sıra mobilyanın ahşap gibi nefes alan ve doğal malzemelerden üretilmiş olmasını da önemseyin.

Kalabalıktan arının!

Yatak odaları genellikle evdeki fazla eşyaları n da depolandığı alanlar olarak karşımıza çıkıyor bu yapılan en büyük hatalardan biri. Uyuduğunuz alanda zihninizi meşgul edecek öğeleri minimum düzeyde tutmalısınız. Bu nedenle gözünüzün önündeki eşya kalabalığından kurtulmalısınız. Eğer küçük bir yatak odanız varsa büyük mobilyalarla ruhunuzu da alanınızı da daraltmaktan kaçınmalısınız. Daha minimal tasarım ve formlardaki gardırop ve şifonyerler çok daha ideal.

Ve perdeler.

Yatak odasında kullanacağınız perdenin de ayrı bir önemi var. Direkt olarak gün ışığıyla uyanmak çok sağlıklı değil. Uyandığınız zaman gün ışığına kademeli şekilde alışmanız sağlığınız için çok daha faydalı. Özellikle migren gibi kronik baş ağrısı çekenlerin buna çok fazla dikkat etmesi gerekiyor. Işığı geçirmeyen "black out" perdeleri tercih etmelisiniz. Böylelikle dışarıdan yansıyan parlak ışıklar uyku kalitenizi düşüremez.

Renk seçimine özen gösterin

Yatak odanızda ruh halinizi doğru yansıtan ve sizi yormayacak renkleri seçmelisiniz. Küçük bir odanız varsa koyu renklere yönelmeyin. Yalnızca duvarlardan söz etmiyoruz, mobilyalarda da koyu renklerden kaçının. Açık renk mobilyalar dar alanları daha ferah göstermeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra eğer büyük bir yatak odanız varsa koyu renk mobilyalar tercih edebilir ama duvarlarınızda kullandığınız aydınlık renklerle daha dengeli bir ortam kurgulayabilirsiniz.

Ahşabın sıcaklığı yatak odanızda!

Size soruyoruz: Ahşabın sıcaklığını başka hangi malzemede bulabilirsiniz? O halde yatak odanıza ahşabın sıcaklığını taşımayı ihmal etmeyin. Ahşap ve farklı motiflerdeki karyolalar, işlemeli ahşap gardıroplarla hem şık, hem minimal hem de sıcacık bir ortam tasarlayabilirsiniz.