İÇ MİMARLIK DİZAYN, BÜYÜK İNDİRİMLER MEVCUTTUR.
İSTEDİĞİNİZ MODELLER VE TASARIMLARI YAPIYORUZ.
İSTENİLEN ÖLÇÜ VE RENKLERDE ÜRÜN TASARIMI YAPIYORUZ.
WhatsApp Destek

Şık Banyolar İçin Şık Ahşap  Banyo Dolapları

Evlerde hem en efektif kullanmak zorunda olduğumuz hem de en rahatladığımız alanlar banyolar. Bu da banyo tasarımlarında ne kadar titiz olunması gerektiğini ortaya koyuyor. Günün yorgunluğunu attığınız yerler de banyolar, güne başlarken soluğu ilk aldığınız yerler de... Son zamanlarda artık evlerin banyoları bile mini bir spa merkezi gibi tasarlanıyorsa bu tesadüf olamaz; bir trend haline gelmesinin sebebi var; artık herkes konforunu ön planda tutuyor. Bunu sağlamanın yolu da banyo mobilyalarından geçiyor. Doğru banyo mobilyalarıyla ortamı daha derli toplu ve şık göstermek, keyif verecek öğelere banyoda yer açmak mümkün. Siz de şık banyonuz için şık banyo dolapları seçmek istiyorsanız önerilerimize kulak verin!

Banyo dekorasyonu genel olarak mekanlarda hep en sona bırakılır. Oysa özellikle de evlerde en önemli alanlar banyolar... Banyonuzun güzel ve şık olması size kendinizi olduğunuzdan çok daha iyi hissettirebilir. Üstelik bunu basit yöntemlerle sağlayabilirsiniz. Bir banyo dolabıyla bile istediğiniz şıklığı ve etkiyi yakalayabilirsiniz. "Altı üstü banyo dolabı" diye düşünmeyin, kullanışlı bir banyo dolabıyla mekanın algısını değiştirebileceğinizi unutmayın. İşte şık banyolar için dolap seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar...

Ahşap Dolaplarda Boyut Çok Önemli!

Hangi mekanda olduğunuz ya da evin hangi bölümünü dekore ettiğiniz kadar mobilya seçiminde boyutlara dikkat etmeniz de önem taşıyor. Mobilya seçerken dekore ettiğiniz alanın ölçülerine göre seçimler yapmalısınız. Özellikle banyo gibi genelde evin en dar alanlarında banyo dolabının boyutu oldukça önemli... Banyonuzda alandan kazanmak çekmeceli, raflı ve bölmeli banyo dolaplarının yanı sıra boy dolapları da almalı ve lavabonun iki tarafına monte etmelisiniz. Böylelikle banyonuzu daha verimli kullanabilirsiniz.

Aynalı Dolapları Tercih Edin

Banyo dolabınızın modeli aynalı olması sizin yararınıza olur. Böylelikle ayrıca bir de ayna konumlandırmak zorunda kalmazsınız. Ne de olsa banyo aynasız olmuyor! Bir taşla iki kuş vurmak isteyenler mutlaka aynalı banyo dolaplarına göz atmalı... Yüksek ya da karmaşık depolama alanlarını temizlemek zor oluyor. Bu nedenle banyo dolaplarınızın çok yüksek olmamasına da özen göstermelisiniz ki hem içlerini hem de üst kısımlarını zorlanmadan temizleyebilin.

İç Aydınlatmalarla Her şey Daha Kolay

Banyo dolabı modelleri arasında iç aydınlatması olanları tercih ederseniz aradığınız her şeyi çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi banyolar ufak tefek pek çok eşyanın ve ıvır zıvır diye tabir ettiğimiz ürünlerin de konumlandırıldığı alanlar ve bazen minicik bir eşyayı bulmak çok fazla zamanı alabiliyor. Özellikle de eğer genel aydınlatma dolabın içine yeteli olmuyorsa... İç aydınlatması olan banyo dolapları ise her şeyi daha da kolaylaştırıyor.

 

Fonksiyonelliği Önemseyin

Çoğu kişi, büyük bir dolap alarak tüm ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünse de bazen durum öyle olmayabiliyor. Satın alınan o çok büyük dolapta bir raf ya da bölme, yeteri kadar çekmece yoksa dolabın büyüklüğü çok işe yaramıyor çünkü çok da fazla eşyanızı almıyor. Her noktasını kullanabildiğiniz iç tasarıma sahip banyo dolapları ise hayat kurtarıyor. Modellere bakarken estetik olmalarının yanında fonksiyonel olmalarını de önemseyin.

Ahşap İle Genel Dekorasyona Uyum

Banyo dolaplarında da dekorasyon stillerine uygun ürünler bulabilirsiniz ya da aradığınız gibi bir banyo dolabı bulamadıysanız, hayalinizdeki dolabı tasarlattırabilirsiniz. Bugün klasik mobilyalardan country tarza, art deco mobilya stilinden modern mobilyalara kadar her dekorasyon tarzında ürünü, farklı renk ve modellerde bulmak mümkün. Banyonuzu hangi tarzda dekore ediyorsanız mobilyanızı da ona göre seçmelisiniz. Banyo dolabınızın, banyo karolarınızın desenlerine ve renklerine uyumlu olması alan şıklığını da beraberinde getiriyor.
Banyo dolabı modellerinde en uygun malzemenin ahşap olduğunu hatırlatalım. Ahşap banyo dolaplarıyla alanı hem daha şık hem de daha sıcak gösterebilirsiniz.