Ahşap mutfak dekorasyonunun püf noktaları konusunda detaylı bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de mutfak dekorasyonlarınızda ahşap kullanımı konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini tam olarak öğrenebilirsiniz. Evlerin vazgeçilmez alanlarından biri olan mutfaklar, her kadın için özel bir yer sahiptir. Hatta ev hanımlarının en çok zaman geçirdiği alanların mutfaklar olduğunu söylemek doğru olur. Bu nedenle mutfak dekorasyonları özellikle kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir ve her kadın mutfağını kendi dizayn etmek ister. Ancak dizayn etme aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli püf noktalar vardır. Özellikle ahşap mutfak dizaynlarında bu durum daha da ön plana çıkar.


Ahşap Mutfak Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Son yıllara baktığımızda ahşap mutfak dekorasyonlarının giderek favori olmaya başladığını görmek mümkün. Birçok kadın mutfak tasarımlarında ahşabın kattığı ambiyansı tercih ettiği gibi şık ve dekoratif görüntüler oluşturmak adına da yine tercihini ahşaptan yana kullanmaktadır. Genel anlamda daha kullanışlı ve gösterişli olan ahşap mutfak dekorasyonları, özellikle modern tarza ayak uyduran tasarımları ile ilgi çekmekte ve bu şekilde pek çok eve girmeyi de başarmaktadır. Tabi daha başarılı sonuçlar elde etmek ve hayalinizdeki mutfakları oluşturmak için de bazı püf noktaları es geçmemek gerekir. Şimdi, ahşap mutfak dekorasyonlarında püf noktaların neler olduklarına daha yakından bakalım.


Küçük Mutfaklara Açık Renk Ahşap Mutfak Dekorasyonu

Açık renk ahşap mutfak dekorasyonları şık ve ferah bir görüntü oluşturmasının yanında küçük mutfaklar için oldukça önemli bir konumda yer alır. Her kadın mutfağının hem geniş hem de ferah olmasını aruza eder. Ancak bazen çeşitli nedenlere bağlı olarak istenen ölçülerde mutfaklara sahip olmak mümkün olmayabilir. Ancak küçük mutfakların da daha geniş ve ferah gözükmesi için birtakım çözüm yöntemleri uygulanabilir. Bu konuda ilk olarak yapılması gereken ise mutfak dekorasyonunda açık renk ahşap modelleri kullanmaktır. Bunun yanında mutfak masalarının ya da sehpalarının çok fazla yer kaplamayan modellerinden birinin seçilmesi uygun olur. Bu nedenle küçük mutfaklarda genel olarak açılır kapanır masa ya da sandalyelerin kullanılmasında fayda vardır.


Ahşap Mutfak Dolaplarında Renkli Tercihler

Eğer mutfaklarınız belirli büyüklükte ise daha doğrusu geniş bir mutfağa sahipseniz, ahşap mutfak dolaplarınızda daha renkli modeller tercih edebilirsiniz. Mevcut mutfak tasarımlarınızda ise renkli bir boyama yaparak da yine farklı görüntüler meydana getirebilirsiniz. Bu şekilde mutfaklarda yepyeni bir görünüm elde etmek her zaman için mümkündür.


Ahşap Mutfak Dolaplarında Beyaz Şıklığı
Son yılların en gözde ahşap mutfak tasarımlarından biri de beyaz mutfak dolapları olmaktadır. Özellikle yeni nesil mutfaklarda çok sık görülen bu tasarımlar, şık ve aynı zamanda ferah görüntülerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Mutfaklara modern bir hava katan beyaz ahşap dolaplar, kadınların da çok fazla ilgi gösterdiği modeller arasında yer alır. Bu nedenle son zamanlarda özellikle yeni inşa edilen yapıların mutfaklarında bu görüntüler ile karşılaşmak mümkündür.


Ahşap Mutfak Dekorasyonunda Hasır Duvar Süsleri ve Halılar
Bir zamanlar oldukça ilgi çekici olan ve pek çok evde kendine yer edinen hasır duvar süsleri, şimdilerde de mutfaklarda moda olmaya başlamıştır. Ahşap mutfak dekorasyonunda tamamlayıcı rol oynayan hasır duvar süsleri ve mutfak sepetleri şık ve gösterişli ortamların oluşturulmasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Özellikle mutfakta yalın bir tasarımdan hoşlanan kadınlar tarafından meydana getirilen bu tasarımlar, mutfaklarda sıcak bir ambiyans oluşturmaktadır.


Ahşap Mutfak Dekorasyonunda Daha Estetik ve Şık Bir Görüntü İçin Tüyolar
Mutfaklar aslında her evin kalbi durumundadır. Ev hanımlarının en çok zaman geçirdiği alanlar arasında yer alan mutfaklar, kadınlar için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden her kadın mutfağını kendi dekore etmek ister ve buna göre mutfağını geniş ve ferah gösteren tasarımlar yapmaya çalışır. Tabi ahşap mutfakları daha geniş ve estetik göstermenin birtakım püf noktaları vardır. Şimdi, ahşap mutfak dekorasyonlarında geniş ve ferah bir mutfak tasarımı oluşturmak için sizlere birtakım tüyolar vererek sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışalım.
• Çiçek teması
• Tamamen ahşap
• Küçük detaylar
• Siyah mutfak
• Mozaik taşlar
• Kişisel Dokunuşlar
• Işıltılı yüzeyler
• Şık ve estetik beyazlık


Mutfakların belirli bir kısmında çiçek teması kullanmak hoş v göz alıcı görüntülerin ota çıkmasını sağlar. Bunu yanında gözü çok yormayacak şekilde sade bir çiçek teması oluşturmak, bütünlük sağlanması konusunda mutfaklarda daha göz alıcı ve ışıltılı bir ambiyans oluşturma konusunda etkili olur.
Mutfak tasarımlarında ahşap kullanılması tamamlayıcı unsurların da ahşaplar ile desteklenmesi anlamına gelir. Genel olarak ahşap malzemelin ağırlıklı olduğu mutfaklarda farklı enstrümanlar ile uyumsuz görüntüler oluşturmamak için mutfaktaki ahşap dekorasyona uyum sağlayacak renk ve tasarımda ahşap aksesuarların kullanılması gerekir.


Ahşap mutfak dekorasyonlarında küçük detaylar önem arz eder. Aslında bu detayların mutfak içerisinde bütünlük sağlayan bir görevi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tabi bu detayları oluştururken dekorasyonu uygun renklerin, dokuların ve tasarımların da seçilmesi önemlidir.
Eğer ahşap mutfak dekorasyonunda siyah tonlar kullanılıyorsa öncelikle dikkat edilmesi gereken mutfakta yer alan diğer aksesuar ya da detayları da siyah tona yakın bir ürünlerden seçmek gerekir. Siya kendi başına bir bütünlük oluşturur ve böyle bir tasarımda araya giren objeler ya da aksesuarların farklı renk tonlarında olması aşırı derecede gözü yorar. Bu yüzden siyah mutfak tasarımlarında siyah ahşap dekorasyona uygun renklerde ve aynı zamanda modellerde detayların yer alması gerekir.


Ahşap mutfak dekorasyonu arasında hoş gözüken ve aynı zamanda estetik bir görüntü sergileyen mozaik taşlar da kullanılabilir. Mutfaklara canlılık katan bu taşlar, camlı ya da açık renk ahşap mutfak dolapları arasında şık görüntülerin oluşmasına yardımcı olur. Bunun yanında açık renkli mutfak dolapları arasında koyu renkte mozaik taşları yerleştirilerek daha şık görüntüler de meydana getirilebilir.
Kişisel dokunuşlarda ahşap mutfak dekorasyonlarında farklılıklar yaratılmasına yardımcı olabilir. Örneğin mutfak çekmecelerinin kollarını daha dikkat çekici bir tasarıma sahip olan kollar ile donatmak farklı bir tarz oluşturulmasına katkıda bulunabilir. Bunun yanında mutfak tavanın şapka ya da farklı tasarımlarda lambaların kullanılması da yine şık tasarımların ortaya çıkmasında etkili olur.
Mutfaklarda yer yer ışıltılı bölümlere yer vermek önemlidir. Bunun yanında ahşap dekorasyon arasına ışığı yansıtan yüzeyler ile hoş ve estetik tasarımlar oluşturulabilir. Gözü çok fazla yormayacak desen ve motifler ile oluşturulan ışıltılı yüzeyler ile daha göz alıcı bir dekorasyon meydana getirmek mümkün olur.


Ahşap mutfak dekorasyonlarında beyaz renklerin yeri bir başkadır. Beyaz renkli ahşap dolaplar ya da çekmeceler ortamın daha ferah ve geniş görünmesine olanak sağlar. Özellikle küçük mutfaklar için ideal olan beyaz renkli tasarımlar. Çeşitli detaylar ile daha hoş bir hale getirilebilir. Bunun yanında mutfak dolaplarında camlı beyaz tasarımlar tercih etmek daha estetik görüntüler oluşturur. Tabi beyaz renkte ahşap mutfak tasarımlarının geniş mutfaklar için de oldukça etkili bir görüntü meydana getirdiğini söylemeden geçmek olmaz.

Antalya Hal Fiyatları