İÇ MİMARLIK DİZAYN, BÜYÜK İNDİRİMLER MEVCUTTUR.
İSTEDİĞİNİZ MODELLER VE TASARIMLARI YAPIYORUZ.
İSTENİLEN ÖLÇÜ VE RENKLERDE ÜRÜN TASARIMI YAPIYORUZ.
WhatsApp Destek

Salonların Vazgeçilmezi Ahşap TV Üniteleri

Evin en önemli alanı kuşkusuz salonlar... Diğer tüm kapıları kapatıp gizleyebilirsiniz ama salon sizin sergi alanınız. Büyün misafirlerinizi orada ağırlıyorsunuz. Öte yandan, en fazla zaman geçirdiğiniz yer de yine salonunuz oluyor. Bu da hem dekoratif, hem işlevsel hem de zevklere hitap eden bir salon tasarımını daha önemli kılıyor. Bununla birlikte salonların vazgeçilmez bazı eşyaları var. Bunlardan biri de TV üniteleri... Yeni nesil televizyonlarla birlikte hayatımıza giren TV üniteleri artık en önemli ev eşyaları arasında yer alıyor.

İşten yorgun argın geldiniz, yemek yedikten sonra ayaklarınızı uzatıp bir film keyfi yapmak istiyorsunuz ve bu sizin en doğal hakkınız. Bunun için en iyi televizyonu aldınız ve televizyonunuza yakışacak en iyi TV ünitesini seçtiniz. Seçtiniz mi gerçekten? Bu sorunun cevabını verebilmek için TV ünitesi seçerken neleri ön plana aldığınız önemli. Tasarım mı daha önemli yoksa işlevsellik mi? Yoksa her ikisi birden mi?

TV ünitesinde önce tasarım diyenler

TV ünitesi satın alırken tasarımı öncelik olarak görüyorsanız başta kendi zevkinizi önemsemelisiniz. Hangi dekorasyon tarzına daha yakın olduğunuz önemli. Aynı zamanda salon stiliniz de önemli tabi. Salondaki diğer eşyalarınızla uyumsuz bir ünite seçerseniz dekoratif anlamda bir ahenk yakalamanız da mümkün olmaz. Bununla birlikte seçtiğiniz tasarımın televizyonunuzla da uygun olması gerekiyor. TV ünitenizi kitaplıklı ve duvarı kaplayan modellerden tercih ediyorsanız renk ve malzeme açısından diğer mobilyalarınızla uyumunu gözetmelisiniz. Eğer duvar raflı bir ünite tercih ediyorsanız duvarınızın dokusu ve rengi devreye giriyor.

Tasarım da boyutlar da önemli unutmayın! Salonunuzun metrekarelerine ve televizyon ebadınıza uygun bir TV ünitesi modeli seçmezseniz paranızı da zamanınızı da boşa harcamış olursunuz.

TV ünitesinde öne fonksiyon diyenler...

Sadece TV ünitesi değil, pek çok eşyada tercih sebebi sıralamasında artık fonksiyonellik öne çıkıyor. Bir TV ünitesinde fonksiyonellik ne kadar önemli olabilir, diye düşünmeyin. Şöyle ki her şeyde önce sizin bir TV ünitesinden beklentileriniz neler, ona bir bakmalısınız. Örneğin, yalnızca televizyon koyacaksanız sorun değil ama bunun yanında diğer eşyalarınızı da toplamasını istiyorsanız çekmeceleri bol olan, kapaklı dolap kısımları bulunan bir model tercih etmelisiniz. Aynı zamanda konumlandırdığınız her alanda rahatlıkla televizyon, uydu alıcı, oyun konsolu gibi elektronik cihazların kablolarını gizleyebilecek ürünleri araştırmalısınız.

Sofistike Bir Görünüm İçin Ahşap

Çağ ne kadar değişirse değişsin mobilyada ahşabın sıcaklığını veren bir malzeme daha var mıdır bilinmez. Ahşap girdiği her ortamı hemen ısıtan bir malzeme... Salonlarda da bu nedenle ahşap ürünler kullanmak önemli. İşte bu yüzden TV ünitesi seçerken ahşap mobilyalara yönelebilirsiniz. Neden özellikle ahşap diyecek olursanız:

• Şimdilerin ve her çağın trendi ahşap ürünler oluyor.
• Ahşap bir TV ünitesini duvak dokunuzla daha uyumlu kullanabilir ve salonda daha etkileyici bir atmosfer yaratabilirsiniz.
• Dekoratif objelerinizi ahşapla daha uyumlu şekilde kullanabilirsiniz.