İÇ MİMARLIK DİZAYN, BÜYÜK İNDİRİMLER MEVCUTTUR.
İSTEDİĞİNİZ MODELLER VE TASARIMLARI YAPIYORUZ.
İSTENİLEN ÖLÇÜ VE RENKLERDE ÜRÜN TASARIMI YAPIYORUZ.
WhatsApp Destek
DR3116

DR3116

20,330 TL

DR3112 KONSOL

DR3112 KONSOL

20,330 TL

DR3129

DR3129

22,176 TL

DR3125

DR3125

20,330 TL

DR3119

DR3119

22,176 TL

DR3121

DR3121

35,116 TL

DR3114

DR3114

27,726 TL

DR3104

DR3104

33,269 TL

DR3101

DR3101

29,568 TL

Evlerde Ahşap Konsol Şıklığı

Estetik bir dekorasyon detaylarda gizlenir. Genel ve olmazsa olmaz mobilyaların yanı sıra bu mobilyaları tamamlayan ve işlevselliğiyle de önem kazanan mobilyalar içinse dekorasyonun gizli kahramanları denilebilir. Ahşap konsollar işte bu gizli kahramanlar arasında yerini alıyor. Evlerde ahşap konsol şıklığı ile hem işlevselliği hem de estetiği yakalamak mümkün oluyor.

Ahşap konsol modelleri bugün evlerde hayat kurtaran mobilyalar arasındaki yerini alıyor. İster salonda kullanın ister yatak odasında, ister yemek odanıza yerleştirin isterseniz antreye, ahşap konsollar gerek işlevsellikleri gerekse şık ve modern tasarımlarıyla dekorasyonun önemli bir parçası oluyor. Ancak bunun için de doğru konsolu seçmek ve uygun alanda, doğru şekilde kullanmak gerekiyor.

Ahşap Konsol İle İşlevsel Yaşam Alanları

Uzun yıllar boyunca salon ya da yemek odalarında hem depolama çözümü hem de sergi alanı olarak kullanılan konsollar zamanla değişti. Bugün artık çok daha modern tasarımlarla evlerde konsol kullanımlarını görebiliyoruz. Üstelik konsollar yaşam alanlarına işlevsellik kazandıran mobilyalar... Doğru tasarımı seçersiniz uzun yıllar boyunca da kullanabiliyorsunuz. Konsolların ana amacı etkili ve şık bir depolama alanı sağlamak... Örneğin, yemek odalarında yemek takımlarınızı muhafaza etmek için konsol kullanmayı tercih edebilirsiniz ki bu çok yaygın bir kullanım şekli. Böylelikle yemek takımlarınız daha düzenli ve bir arada durabiliyor. Konsolların dayalı olduğu duvarları çoğu zaman bir tablo veya şık bir aynayla tamamlayabilir, konsolun üzerine dekoratif objeler yerleştirebilirsiniz. Böylelikle aslında bir depolama işlevi üstelenen mobilyanızla şık bir alan kurgulayabilirsiniz.

Tek Konsol ile İki Mekan

Salonda konsollar aynı zamanda, iki farklı yaşam alanı kurgulamak için de kullanılabiliyor. Örneğin, koltuk takımının arkasına konsol yerleştirilerek bir anda yemek odası alanına geçiş yapılabiliyor. Tek alanda iki ayrı mekan algısı yaratmak için siz de konsolların ayrıştırıcı gücünden faydalanabilirsiniz. Antreye yerleştirilen konsollar atıl olan bu alanı hem verimli kullanmanızı sağlıyor hem de bu alanda da şıklığı yakalamanıza yardımcı oluyor.

Ahşap Konsol Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Her mobilyada olduğu gibi konsol seçiminin de bazı püf noktaları var. Örneğin, nerede kullanacağınız önemli bir ayrıntı. Çünkü kullanacağınız alana göre model ve tarz belirlemeniz gerekiyor. Peki, konsol seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

• Yaşam alanlarınızın ihtiyaçlarına göre seçim yaptığınız sürece mobilyalarınızı uzu yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Konsol da uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecek mobilyalardan biri. Bu nedenle seçerken tarzınızı en iyi yansıtan ve ihtiyacınızı en iyi karşılayan modelden yana tercih yapmalısınız.

• Seçeceğiniz konsolla yaşam alanınızı daraltmayın. Boyutuna dikkat edin ki diğer mobilyalarınızla bütünlüğü koruyabilin. Ahşap konsolunuzun çekmece derinliği, raf aralığı ve sayısı son derece önemli...

• Sürgülü kapaklı konsol modelleri alandan kazanmak için oldukça ilgi görüyor. Eğer dar bir alanınız varsa siz de bu tip konsollara göz atabilirsiniz.

• Değişen ihtiyaçlarınızı göz ardı etmeyen. Zaman içinde ihtiyaçlarınızı ve mobilyanızı kullanacağınız alan değişebilir. Bu nedenle esnek ve tasarımıyla oynanabilir konsol modellerini araştırmayı unutmayın.