İÇ MİMARLIK DİZAYN, BÜYÜK İNDİRİMLER MEVCUTTUR.
İSTEDİĞİNİZ MODELLER VE TASARIMLARI YAPIYORUZ.
İSTENİLEN ÖLÇÜ VE RENKLERDE ÜRÜN TASARIMI YAPIYORUZ.
WhatsApp Destek
RM7032 RANZA
-20%

RM7032 RANZA

25,000 TL 20,000 TL

RM7033 RANZA
-20%

RM7033 RANZA

15,000 TL 12,000 TL

RM7031 RANZA

RM7031 RANZA

20,000 TL

RM7028 RANZA

RM7028 RANZA

20,000 TL

RM7029 RANZA

RM7029 RANZA

12,000 TL

RM7024 RANZA

RM7024 RANZA

15,000 TL

Ahşap Ranza Modelleri İle Alanı Doğru Planlayın

Şimdilerde çocukluğunu ranzalı bir odada geçirmiş yetişkinseniz, çok fantastik anılarla büyümüş olabilirsiniz. Ranzanın yaşamınızda özel bir yeri olduğunu düşündüğünüzden eminiz. Geçmişte iki çocuklu ama az odalı evlerde en önemli ve işlevsel mobilyalardan biriydi ranzalar. Günümüzde de yine hem yaşam alanlarını doğru planlamak hem de dekoratif anlamda ortamı desteklemek adına ranza modellerine yoğun bir yönelim olduğunu söylemek mümkün.

Bir süre eski önemini yitirmiş olsa da son yılların dekorasyon trendleri arasında ranza modelleri kendine sıklıkla yer uluyor. Çünkü hem dar alanları çok daha iyi planlamaya ve efektif kullanmaya yardımcı oluyor hem de farklı ve işlevsel tasarımlarıyla dekorasyona bütünlük ve estetik getiriyor. Ancak özellikle çocuk odasında kullanılacaksa ranza modelini seçerken bazı detaylar üzerinde durmak gerekiyor.

• Ranzanın tasarımı oldukça önemli... Pek çok kullanım avantajı sunmalı. Örneğin, çocuk odalarında ıvır zıvır eşyanın haddi hesabı olmaz. Bir evin en kolay dağılan ve en zor toparlanan alanı çocuk odalarıdır. Bu da çocuk odasında kullanılacak mobilyaların derleyici toparlayıcı özellikleri barındırmasını elzem hale getiriyor. İşte ranza seçimi yaparken bu özellikleri göz önünde bulundurmak önemli... Örneğin, klasik bir tırmanma merdiveni olan ranza modeli yerine basamaklı merdiven sistemini tercih edebilirsiniz. Basamaklı merdiveni olan ranzalarda merdivenler aynı zamanda çekmece olarak dizayn edilebiliyor ve bu da daha fazla eşyayı aynı odada saklayabilmek anlamına geliyor.

• Ranza modelini seçerken çocuklarınızın gözünden bakmayı unutmayın. Çünkü bir ranza bir çocuk için yalnızca yatak demek değil. Onun dünyasında bambaşka ve fantastik bir eşyaya dönüşebiliyor. Ranzanın alt kısmında yatan çocuk başka, üst kısmında yatan çocuk başka dünyalara doğru yolculuğa çıkabiliyor. Ranzayı aynı zamanda çocuklar için bir oyun alanı olarak düşünmek gerekiyor.


• Güvenlik çok önemli... Hem üst yatak hem de alt yatak açısından ürünün sağlam ve iyi malzemelerden tasarlanmış olmasını önemsemelisiniz. Örneğin, üst yatağın konumlandırıldığı kısım asla bel vermemeli. Böyle bir sorun alt yatakta yatan çocuk için bir tehdit unsurudur. Aynı şekilde üst yatakta yatan çocuğun düşmesini engelleyecek tasarımlara yönelmelisiniz ki ranza gerçekten de bir eğlence ve uyku aracı olarak anılarda yer edinebilsin.

Ranzalar Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor

Ranzaların önemli mobilyalar olduğuna değindik. Son olarak ranza kullanmanın ne gibi avantajları olduğunu da özetleyelim:

• Ranza kullanımı sayesinde evin en küçük odasını birden bire en kullanışlı ve geniş odası haline getirebilirsiniz.

• Modern ranzalar artık çok fonksiyonlu olarak tasarlanıyor. Bu da içinde oyuncaklar için çekmeceler, ders çalışmak için masa gibi ek unsurların bulunması anlamına geliyor.

• Ranzanın iki katı birden her zaman ille iki yatak olarak kullanılacak anlamına gelmiyor. İlk katını yatak, ikinci katını oyun ya da çalışma alanı olarak da planlayabilirsiniz. Böylelikle, bir mobilyadan iki farklı şekilde faydalanabilirsiniz.